29 lipca 2020
Nowy

Rok 2019 rozpoczął się od zmian w zakresie segregacji, serwis Eco Treelux w standardzie segreguje odpady u źródła ich powstania.

W ciągu roku każdy Polak produkuje około 300 kilogramów odpadów komunalnych, a rocznie to 12 tys ton śmieci. Niestety tendencja jest wzrostowa. Ile z tego poddajemy recyklingowi? około 30% - dane wg obliczeń Głównego Urzędu Statystycznego. Poniżej przedstawiamy informację prawidłowej segregacji odpadów.

Papier segregujemy na makulaturę

Wrzucamy: kartony, tekturę, gazety, ulotki, zeszyty, książki, torby papierowe. 

Nie wrzucamy: papieru lakierowanego, papieru pokrytego folią, papieru zabrudzonego, pieluch, chusteczek higienicznych, ręczników papierowych, papieru do pieczenia, naczyń jednorazowych.

Szkło białe i kolorowe.

Firma sprzątająca warszawa

Wrzucamy: słoiki po żywości, butelki po napojach, butelki po alkoholu, oleju, szklane opakowania po kosmetykach.

Nie wrzucamy: szkła płaskiego np. szyby okienne, luster, szklanek, kieliszków, szkła kryształowego, naczyń żaroodpornych, ceramiki, żarówek, świetlówek, szklanych opakowań farmaceutycznych i chemicznych.

BIO odpady organiczne.

ekologiczne sprzątanie biur

Wrzucamy: odpadki warzywne, odpadki owocowe, gałęzie, liście, trociny, nieimpregnowane drewno, resztki jedzenia.

Nie wrzucamy: kości, olej, odchody zwierząt, popiół, płyty pilśniowe, płyty wiórowe, ziemia, kamienie, sery itp.

Metale i tworzywa sztuczne.

Rozwiązania ekologiczne dla biur

Wrzucamy: plastikowe butelki, kartony po napojach, kartony po mleku, opakowania po kosmetykach, opakowania po chemii, folie i torebki z tworzyw sztucznych, folia aluminiowa, zakrętki od słoików, kapsli, opakowania stalowe i aluminiowe (puszki, pudełka, folie itp.).

Nie wrzucamy: opakowań po medykamentach, opakowań i butelek po olejach spożywczych, puszek i pojemników po farbach i lakierach, zabawek, sprzętu AGD.

Zmieszane i w zasadzie wszystko.

Ekologiczne rozwiązania dla firm

Wrzucamy: chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, pieluchy jednorazowe, papier zabrudzony i mokry, zwiędłe kwiaty cięte i doniczkowe, paragon fiskalny, zbita porcelana, szklanki, kieliszki, lustra, tworzywa piankowe, sznurek, tkaniny różnego rodzaju, piasek i trociny z kuwet zwierząt.

 

Nie wrzucamy: leków i strzykawek, elektroniki, sprzętu AGD, żarówek, baterii i drobnego AGD, odpadów zielonych, odpadów budowlanych, odpadów niebezpiecznych, popiołu z domowych palenisk.

Segregacja ekologiczne sprzątanie

06 marca 2020
firmy sprzątające warszawa

Zamów wycenę

Zamów wycenę

Copyright © 2020 Treelux sp. z o.o.