29 lipca 2020
Nowy

Ograniczamy zużycie energii, używając sprzętu i urządzeń wysokiej klasy energooszczędności. 

Klasa "A" i wyższe

Czy wiesz, że najwięcej prądu w domu czy firmie pobiera stara lodówka? Dlatego warto wymienić ją na nowy energooszczędny model. Aby zacząć zmniejszać zużycie energii i ograniczyć emisję CO2, należy kierować się zasadą - korzystam tylko ze sprzętu klasy A i wyższych. Takie zasady idealnie wpisują się w naszą ideę dążenia do ograniczenia emisji CO2. 

Wierzymy, że działając lokalnie mamy wpływ na środowisko naturalne, dlatego jako pierwsza ekologiczna firma sprzątająca, proponujemy odkurzacze o klasyfikacji energetycznej A i wyżej. 

Klasyfikacja energetyczna - jak ją rozumieć?

Poniżej przedstawiamy skalę z literami od A do G, kolorowe paski pozwalają rozpoznać urządzenie, które generuje niskie koszty energii. Oszczędność zaczyna się od klasy A, A+, A++ itd. 

 

usługi sprzątania biur warszawa

 

CO2 (dwutlenek węgla)

Warto wspomnieć o powietrzu, którym oddychamy, a które ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. Raporty dotyczące jakości powietrza pokazują, że jest coraz gorzej. Już nie tylko smog, ale również uwalniana przez cały rok do atmosfery duża ilość dwutlenku węgla (CO2)  oraz nadmierna emisja i wynikające z niej niebezpieczne zmiany klimatyczne są ważnymi kwestiami w podpisanym przez ponad 15 tysięcy naukowców z całego świata ostrzeżeniu. Podkreślają oni, że potrzebne są szybkie, zdecydowane i spójne działania globalne i lokalne, a także odpowiednia edukacja. 

Rok 2018 był rekordowy pod względem ilości wyprodukowanego dwutlenku węgla. Ludzkość wyemitowała 37,1 mld ton tego gazu, z czego 33 mld ton pochodziły z energetyki. Polska zajmuje 21 miejsce na światowej liście największych emitentów CO2. Może wydawać się, że emitujemy mniej niż Chiny, Niemcy czy Francja, ale problem w tym, że emisja CO2 rośnie zamiast spadać. Polska zwiększa emisję CO2 i zmiana tego trendu będzie stanowiła duże wyzwanie, samo CO2 odpowiada za 81 proc. polskich emisji gazów cieplarnianych. Dane za 2016 rok dowodzą, że zanotowaliśmy bezwzględny w państwach UE zanotowano wzrost emisji.

 

 

 

Ograniczenie emisji CO2 ekologiczna firma

07 marca 2020
sprzątanie firm

Zamów wycenę

Zamów wycenę

Copyright © 2020 Treelux sp. z o.o.