29 lipca 2020
Nowy

Ograniczamy zużycie energii używając sprzętu i urządzeń wysokiej klasy energooszczędności. 

Klasa "A"i wyżej

Czy wiesz, że najwięcej prądu w domu czy firmie pobiera stary model lodówki, dlatego warto wymienić go na energooszczędny. Aby zacząć zmniejszać zużycie energii, a co za tym idzie ograniczamy emisję CO2 należy kierować się zasadą - korzystam tylko z klasy A i wyżej, to idealnie wpisuję się w naszą ideę ograniczenia emisji CO2. 

Wierzymy, że wpisując się w lokalne działania mamy wpływ na środowisko naturalne, dlatego jako pierwsza ekologiczna firma sprzątająca, proponujemy odkurzacze o klasyfikacji energetycznej A i wyżej. 

Klasyfikacja energetyczna - jak ją rozumieć?

Poniżej przedstawiliśmy skalę z literami od A do G, kolorowe paski pozwalają rozpoznać urządzenie, które generuje niskie koszty energii. Oszczędność zaczyna się od klasy A, A+, A++ itd. 

 

usługi sprzątania biur warszawa

 

CO2 (dwutlenek węgla)

Warto jest wspomnieć na temat powietrza, którym oddychamy, i który ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie, a wnioskując po raportach z jakością tlenu jest coraz gorzej. Już nie tylko smog, ale również uwalniana przez cały rok duża ilość dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery oraz nadmierna emisja i wynikające z niej niebezpieczne zmiany klimatyczne stały się jedną z ważnych kwestii w podpisanym przez ponad 15 tys. naukowców z całego Świata ostrzeżeniu. Podkreślają oni, że potrzebne są szybkie, zdecydowane i spójne działania globalne i lokalne, a także potrzebna jest odpowiednia edukacja. 

Rok 2018 był rekordowy pod względem ilości wyprodukowanego dwutlenku węgla. Ludzkość wyemitowała 37,1 mld ton tego gazu, z czego 33 mld ton pochodziły z energetyki. Polska zajmuje 21 miejsce na światowej liście największych emitentów CO2. Może wydawać się, że emitujemy mniej niż Chiny, Niemcy czy Francja, ale problem w tym, że emisje CO2 rosną zamiast spadać. Polska zwiększa emisję CO2 i zmiana tego trendu będzie stanowiła duże wyzwanie, samo CO2 odpowiada za 81 proc. polskich emisji gazów cieplarnianych. Dane za 2016 rok dowodzą, że zanotowaliśmy bezwzględny wzrost emisji z państw UE.

 

 

 

Ograniczenie emisji CO2 ekologiczna firma

07 marca 2020
sprzątanie firm

Zamów wycenę

Zamów wycenę

Copyright © 2020 Treelux sp. z o.o.